Wielka Wytwórnia Ziołowych Prezentów

Warsztaty roślinne są wspaniałym wydarzeniem. Dają możliwość zdobycia wiedzy najcenniejszej, bo opartej na osobistym doświadczeniu.

Tych zapachów, smaków i odczuć na skórze się nie zapomina.

Te wrażenia zostają z człowiekiem na zawsze i pozwalają patrzeć na świat szerzej. Ciekawość wzrasta z każdą kolejną zdobytą informacją.

Zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem najlepszy krem do twarzy nie mógłby powstać z roślinki, która zdobi kuchenny parapet od lat. Albo czy te chwasty, co tak uparcie wyrastają na działce, nie przyczyniłyby się przypadkiem do pozbycia zmian skórnych, które dręczą nas samych lub załóżmy- sąsiada?

Praktyka forsuje bariery. Rzeczy wcześniej skomplikowane, stają się proste. I nagle po warsztatach jesteśmy w stanie jednocześnie w jednym garnku gotować zupę, w drugim- mydło, a w trzecim- kręcić krem.

Serdecznie zapraszam na kolejną edycję roślinno-kosmetycznych warsztatów. Tym razem pod hasłem Wielka Wytwórnia Ziołowych Prezentów.

Z okazji zbliżających się świąt i chęci obdarowania bliskich czymś wyjątkowym, praktycznym i naturalnym, wszystkie preparaty ujęte w programie sporządzamy w poczwórnych porcjach.

Polskie, zimowe surowce roślinne w naszych rękach nabiorą kosmetycznego znaczenia, a praktyczne tworzenie jak zawsze przyniesie masę satysfakcji.

Spotykamy się w Kubku i Ołówku, 3-grudnia w Warszawie.

Preparaty z 1-części Wielkiej Wytwórni ziołowych prezentów

Podczas 1-części uczestnicy wykonają dla siebie:

1. MLECZKO OCZYSZCZAJĄCE-  CZEREMCHA / RUMIANEK / SHEA –  CODZIENNE MYCIE TWARZY I DEMAKIJAŻ – każdy uczestnik zabiera ze sobą: 400ml mleczka oczyszczającego w czterech butelkach  po 100ml z ciemnego szkła z pompkami .

2.SERUM PROMIENNEJ CERY Z KOENZYMEM Q10 I OLEJEM AWOKADO –  każdy uczestnik zabiera ze sobą:  120ml serum  w czterech buteleczkach po 30ml z ciemnego szkła z pipetami.

3.MUS REGENERUJĄCO-NAWILŻAJĄCY  Z MASŁEM SHEA I OLEJEM AWOKADO-  każdy uczestnik zabiera ze sobą: 160ml musu w czterech szklanych słoiczkach po 40ml.

4.MUS PIERNIKOWY- PUSZYSTA PIELĘGNACJA O ZAPACHU CIASTECZEK –  każdy uczestnik zabiera ze sobą: 240ml musu w czterech szklanych słoiczkach po 60ml.

5.PIERNIKOWY PEELING CUKROWY –  każdy uczestnik zabiera ze sobą: 440ml peelingu w czterech szklanych słoiczkach po 110ml.

6.SOSNOMAŚĆ- Aromaterapeutyczna maść do nacierań w przeziębieniach. – każdy uczestnik zabiera ze sobą: 160ml Sosnomaści w czterech szklanych słoiczkach po 40ml.

7.MAŚĆ PRZECIWBÓLOWA/ROZGRZEWAJĄCA  – z wyciągiem z jałowca, ruszczyka kolczastego, chili, olejem gorczycowym, kamforą i olejkami eterycznymi: goździkowym, eukaliptusowym, oregano i ajowan. Każdy uczestnik zabiera ze sobą: -240ml maści w czterech szklanych słoiczkach po 60ml.

8.MYDŁO AROMATYCZNE W PAŚCIE – z olejkami eterycznymi: goździkowym, sosnowym, pomarańczowym i bazyliowym  – Każdy uczestnik zabiera ze sobą: 440ml mydła w czterech szklanych słoiczkach po 110ml.

Bilety na 1-część warsztatów dostępne są w Chwastnym Sklepie.

Preparaty z 1-części Wielkiej Wytwórni ziołowych prezentów
Preparaty z 2-części Wielkiej Wytwórni Ziołowych Prezentów

Podczas 2-części uczestnicy wykonają dla siebie:

1. POMARAŃCZOWY BALSAM W SZTYFCIE – OCHRONA I REGENERACJA UST –z masłem shea, masłem kakaowym, olejem rokitnikowym i olejkiem eterycznym pomarańczowym – [Każdy uczestnik zabiera ze sobą:  cztery balsamy w sztyfcie po 4,5ml.]

2. MASECZKĘ DO TWARZY – OCZYSZCZAJĄCA I NAWILŻAJĄCA –  z glinkami kosmetycznymi i wyciągiem z mirry [Każdy uczestnik zabiera ze sobą:  160ml maseczki w czterech szklanych słoiczkach po 40ml.]

3 i 4. TONIK  do twarzy w dwóch wersjach:

 • 3. Z antybakteryjnymi wyciągami z dębu i buku z dodatkiem kwasów: galusowego, cynamonowego i migdałowego
  • [Każdy uczestnik zabiera ze sobą: 100ml toniku z dębem i bukiem  w dwóch buteleczkach po 50ml z ciemnego szkła z atomizerami.]
 • 4. Z regenerującymi i rozjaśniającymi wyciągami z lukrecji i rumianku z dodatkiem kwasów: galusowego, cynamonowego i migdałowego
  • [Każdy uczestnik zabiera ze sobą: 100ml toniku z lukrecją i rumiankiem  w dwóch buteleczkach po 50ml z ciemnego szkła z atomizerami.]

5 i 6. LEKKI KREM  do twarzy w dwóch wersjach:

 • 5. Lekka, błyskawicznie wchłaniająca się do matu formuła z olejem awokado, z antybakteryjnymi wyciągami z dębu i buku oraz przeciwzapalnymi olejkami eterycznymi.
  • [Każdy uczestnik zabiera ze sobą: 80ml lekkiego kremu z dębem i bukiem  w dwóch słoiczkach po 40ml.]
 • 6. Nieco bardziej odżywczy, ale wciąż szybko wchłaniający się krem z regenerującymi i rozjaśniającymi wyciągami z lukrecji i rumianku przeciwzapalnymi olejkami eterycznymi.
  • [Każdy uczestnik zabiera ze sobą: 80ml lekkiego kremu z lukrecją i rumiankiem  w dwóch słoiczkach po 40ml.]

7 i 8. SZAMPON MICELARNY w dwóch wersjach:

 • 7. Z wyciągami z dębu i buku znanymi z zapobiegania przetłuszczania się włosów i skuteczności w walce z łupieżem
  • [Każdy uczestnik zabiera ze sobą: 200ml szamponu  z dębem i bukiem  w dwóch butelkach z ciemnego szkła po 100ml.]
 • 8. Z wyciągami z lukrecji i rumianku oraz przeciwzapalnymi olejkami eterycznymi.
  • [Każdy uczestnik zabiera ze sobą: 200ml szamponu  z lukrecją i rumiankiem  w dwóch butelkach z ciemnego szkła po 100ml.]

9. AROMATYCZNY PEELING CUKROWY-  z olejkami eterycznymi: słodką bazylią, pomarańczą i may-chang [Każdy uczestnik zabiera ze sobą:  440ml peelingu w czterech szklanych słoiczkach po 110ml.]

Bilety na 2-część warsztatów dostępne są w Chwastnym Sklepie.

Preparaty z 2-części Wielkiej Wytwórni Ziołowych Prezentów

Parę słów organizacyjnych.

Zapewniam wszystko, co jest potrzebne do wykonania preparatów przewidzianych w programie warsztatów. Receptariusze, rękawiczki i fartuchy ochronne, niezbędny sprzęt oraz szklane opakowania i etykiety.

Warto przynieść parę słoiczków na ponadprogramowe dobra.

Preparaty z 2-części Wielkiej Wytwórni Ziołowych Prezentów

Share your thoughts