Mus Neroli

Otulający Mus Neroli:

  • 150ml Wody czeremchowej.  Otrzymuję ją poprzez destylację prostą z użyciem pary wodnej. 6000 ml kolbę destylacyjną maksymalnie wypełniam połamanymi gałązkami czeremchy, zalewam dwoma litrami gorącej wody.Gałązki dokładnie skubię, ponieważ z mojego doświadczenia wynika, że długo podgrzewane w kolbie liście czeremchy nadają destylatowi nieprzyjemny kwaśny zapach.  Z podanych proporcji otrzymuję 1 l wody czeremchowej. Destylacja 1l trwa ok. 3-4h.
  • 50 ml Nalewki 60% z szypszyńca różanego i pąków dzikiej róży.
  • 50 ml Wyciąz glicerynowo (50%)-borowinowo(30%)-etanolowy(20%) z kwiatów czeremchy.
  • 500 g Nierafinowanego masła shea.
  • 85 g Nierafinowanego oleju arganowego.
  • 25 g Oleju z rokitnika. Dzięki jego zawartości mus nabiera przyjemnie żółtej barwy i skóra po nim wygląda jak muśnięta słocem 🙂
  • Olejki Eteryczne: 10 g sandałowego, 10 g różanego, 4,5 g neroli

Olejek Eteryczny neroli mimo małej ilości w musie, stał się jego główną nutą zapachową..

  • 30 g Lecytyny sojowej.
  • 2,5 g Gumy ksantanowej.

IMG_5618

Wykonanie:

Roztop w najniższej możliwej temperaturze masło shea, dodaj lecytynę, olej rokitnikowy, arganowy i gumę ksantanową. Wymieszaj wszystko blenderem z ostrzem. Cienką strużką wlewaj wodę migdałową połączoną z nalewką z szypszyńca i wyciągiem z kwiatów czeremchy, cały czas miksując blenderem z ostrzem. Dodaj olejki eteryczne i blender do uzyskania jednolitej konsystencji. Zmień blender na mikser, taki z dwiema obrotowymi różdżkami i miksuj aż do spulchnienia masy. Mus  na tym etapie powinien być takiej konsystencji, żeby można było na nim malować. Przelej do słoiczków i uformuj. Masa zastygnie całkowicie w ciągu paru minut.

Połączenie gumy ksantanowej i lecytyny sojowej to moje najnowsze odkrycie. Jestem bardzo zadowolona z aksamitnej konsystencji i wchłanialności musu.

IMG_5616

 

5 Comments

Join the discussion and tell us your opinion.

Henry Ohara
16 maja 2016 at 00:55

Wspaniała robota! 🙂

Całkiem Lubię Chwasty
14 sierpnia 2016 at 18:00
– In reply to: Henry Ohara

Dziękuję Ci 🙂

Paulina
1 sierpnia 2017 at 10:19

Wygląda cudownie, a z samego wpisu emanuje niezwykle wrażliwa, uważna i ciepła osobowość! Twojego bloga odkryłam ledwie kilka minut temu, pozwolisz, że się rozgoszczę i porozglądam… 🙂

Całkiem Lubiąca Chwasty
3 sierpnia 2017 at 18:46
– In reply to: Paulina

Hej Paulina, mam nadzieję, że miło spędzisz czas na moim blogu 🙂

Leave a reply