KREM ŻYWOKOSTOWY P.BÓLOWY I ROZGRZEWAJĄCY PO RAZ DRUGI

Pamiętacie zeszłoroczny żywokostowy krem przeciwbólowy i rozgrzewający?

W tym roku postarałam się o kolejną porcję, tym razem wzbogaconą o olej gorczycowy i olejek eteryczny ajowan, o większej zawartości tymolu niż sam olejek eteryczny tymiankowy.

Skład tegorocznej porcji przedstawia się następująco:

Wyciąg z korzenia żywokostu w medium oleju z pestek winogron, spirytusu, octanu etylu i gliceryny, masło shea, olej gorczycowy, olejek eteryczny goździkowy, wosk pszczeli, olejki eteryczne: golteriowy, eukaliptusowy, ajowan, alkohol cetylostearylowy, guma ksantanowa.

4 myśli na “KREM ŻYWOKOSTOWY P.BÓLOWY I ROZGRZEWAJĄCY PO RAZ DRUGI”

 1. Cześć Magdo, mam pytanko czy wosk samoemulgujący to alko cettylostearylowy ? I jeszcze jedno .. 😀 jak otrzymujesz olej gorczycowy ? czy jest on z maceratu ?, Fajny blog…idę czytać dalej z zapartym tchem 😀

 2. Hej Ula,
  alkohol cetylostearylowy jest zwany woskiem emulgującym, ale tworzy emulsje W/O (woda w oleju). Woskami samoemulgującymi zwane są prawdopodobnie mieszanki emulgatorów zarówno W/O, jak i O/W.
  A olej gorczycowy otrzymuję w prezencie 🙂
  Na poważnie, tłoczy olej z nasion gorczycy koleżanka pod Warszawą.

 3. Cześć Madzia
  bedzie mi w tym roku potrzebna mocna maść żywokostowa na bóle kregosłupa i stawów.dla kilku chorych osób np. RZS, bez ostrego zapachu – da się zrobić ? Robisz to z wielkim serduchem a to tez dodatkowa łycha leku 🙂 pozdrowionka ze Sz-na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *